26 marca 2020, 23:12
Pozwolę sobie przytoczyć komentarz jednego z czytelników, z dokładnością zwanego „upierdliwym”
-„Wsparcie jest bardzo ważną cechą dobrego związku" Co znaczy "dobry związek" ? Popularne określenie, niewyjaśniające w zasadzie nic szczególnego. Czy można dzielić związek na dobry i zły? Jeśli tak to gdzie jest granica między dobrym, a złym? Jestem ciekawy opinii autora bloga oraz ich czytelników. Ps: Bardzo wartościowy blog. Pozdrawia upierdliwy czytelnik ;)”
Związek, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem relacji psychicznej oraz fizycznej dwóch osób.
Każdy człowiek, posiada „idealny model” swojego partnera/partnerki. I tutaj trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cechy fizyczne, typu kolor włosów, oczu, rodzaj sylwetki, ale również na cechy osobowości bądź stylu bycia. Osoba, która spełnia według nas te „kryteria”, jest postrzegana w sposób idealny, „jest naszym ideałem”.
Dobry związek, co to jest i czy istnieje?
Oczywiście, że istnieje, bowiem ukazuję się w momencie, kiedy swojego partnera spostrzegamy przez pryzmat przyjaciela, a nie tylko, jako obiekt naszego pożądania. I tu pragnę zauważyć, że pożądanie swojego partnera owszem jest pozytywną cechą, aczkolwiek nie kluczową. Partnerzy powinni się razem wspierać, w każdej sytuacji oraz mieć do siebie zaufanie. Dobry związek przede wszystkim powinien być nacechowany- może zabrzmi to głupio, ale ….: „ Dobrą zabawą”. W dobrym związku partnerzy potrafią sami się dobrze bawić, nie jest im potrzebny tłum znajomych oraz alkohol. Ich relacja, powinna być na tyle luźna, że spanie na waleta w jednym łóżku, czy też wspólna kąpiel, nie jest niczym nadzwyczajnym. W ich rozmowie nie ma tematu tabu, wręcz przeciwnie poruszają każde z możliwych od zwyczajnych i codziennych po te trochę bardziej cenzurowane. Dobry związek, to obustronna realizacja własnych hobby, marzeń, pragnień.
Na pytanie, „ Czy można dzielić związek na dobry i zły?” Oraz „Jaka jest granica między dobrym a złym związkiem” dowiecie się w następnym wpisie J